niedziela, 18 listopada 2012

Wstęp na osłodzenie

Ponieważ trochę za długo pracuję nas wpisem o Nie trzeba głośno mówić Józefa Mackiewicza, skorzystam z uprzejmości Polskiego Radia. Odkryłem bowiem, że jego stronie znaleźć można audiobooka książki Sprawa mordu katyńskiego. Wcześniej już podawałem odnośniki do powieści Droga donikąd i Sprawa pułkownika Miasojedowa.
Niestety, tylko Drogę podano słuchaczom w najlepszej z możliwych form, czyli plików mp3. Pozostałe dwie trzeba słuchać przez wbudowany w witrynę player. Bez sensu, bo w książce mówionej chodzi o to, żeby można ją było załadować do odtwarzacza albo na telefon i słuchać w drodze. Rozumiałbym, gdyby rozgłośnia chciała dorobić do budżetu i udostępniać audiobooki odpłatnie, ale tego nie robi i na dodatek każe się męczyć z plejerem. Ale jeśli ktoś zna ceny i nieporadną dystrybucję wydającego Mackiewicza wydawnictwa Kontra, ten wie, ze i tak jest dobrze.
Zwłaszcza że - nie oszukujmy się - kto chce, to sobie te audiobooki zripuje albo na chama ściągnie wiadomo skąd. Co poradzić, kiedy tak się u nas robi książkowy biznes.

3 komentarze:

 1. A jak tam wpis o Deus Ex/cyberpunku?

  OdpowiedzUsuń
 2. I jak tam Trylogia (się podobała)?

  pozdrawiam
  allegra walker

  OdpowiedzUsuń
 3. @allegra – Trylogia Sienkiewicza? Bardzo się podoba, ale zrobiłem sobie przerwę przed Panem Wołodyjowskim – żeby nie przegrzewać materiału :)
  @lemon – będzie, obiecuję, sam chce o tym napisać. Ale ciągle brakuje mi czegoś, żeby tekst miał sens.

  OdpowiedzUsuń