czwartek, 9 sierpnia 2012

Powrót, czyli wozwraszczenije

Wróciłem z wakacji. Miło było, ale się skończyło, teraz nadszedł czas obowiązków. Plusem jest to, że na trasie Warszawa-Kraków-Stanisław Górny-Kraków przmyślałem swoje życie. Po czym postąpiłem bardzo po amerykańsku i sporządziłem listę celów. Jest ich cztery, wszystkie do wykonania w przeciągu najbliższego półrocza. Nie będę pisał, o co konkretnie chodzi, żeby nie zapeszać, ale trzymajcie kciuki, P.T. czytelnicy. Z kopyta rusza też blog. Oto rozpiska przyszłych postów:
 1. Postdaenikenowski wpis o konwentach 2.0, polskim comic-conie i tym, czy fantastyce potrzebny jest do życia fandom.
 2. O serialach dla widzów dojrzałych na przykładzie Breaking Bad.
 3. Anty-kwiatki. Kwiatki literackie Orbitowskiego-Szostaka-Twardocha robią furorę, postanowiłem się więc pogrzać w ich cieple. Będzie to zbiór trzech historyjek o pisarzach. Rozplanowałem już "Śląską opowieść wigilijną" oraz "Gawędę straszliwą o tym, jak Witowi Szostakowi przyśnił się sen, że umarł i poszedł do nieba". Trzeciej jeszcze nie wymyśliłem.

Tak więc stay tuned.

8 komentarzy:

 1. Trzecia powinna być opowieść o orbicie, który na wieść o zakazie picia piwa podczas konwentów schodzi do kanałów, skąd wyrzuca co dwa dni nowe wiersze, pisane w stylu Baczyńskiego.

  OdpowiedzUsuń
 2. Złośliwy Orbitowski sam już napisał o Szostaku w niebie. Łobuz.
  A "Antykwiatkowie" to po prostu "chwastowie", ale to z kolei zaczęliśmy ostatnio uskuteczniać z Jewgienijem pisząc oberkowe przyśpiewki kibolskie:).

  OdpowiedzUsuń
 3. Żaliłem się już, że mnie plagiatują na każdym kroku? :)
  W życiu bym nie nazwał O&S&T chwastami. To bardzo nieładnie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ich nie. Ale anty - ich? Zresztą, za późno, wykorzystałem patent:D.

  OdpowiedzUsuń
 5. Chwasty przecież nie muszą być nieładne - przykładem są Chwasty Polskie ;-)

  OdpowiedzUsuń
 6. "to z kolei zaczęliśmy ostatnio uskuteczniać z Jewgienijem pisząc oberkowe przyśpiewki kibolskie:)."
  #CHCĘTO

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będzie trzeba zagonić ponownie do roboty Jewgienija, bo okazało się, że miałem zapchane archiwum gg i przyśpiewki się nie zachowały:(.

   Usuń
 7. Żebyś tylko słowa swego dotrzymał w każdym wyszczególnionym podpunkcie (omnis punctis). A co to są te furorowe chwaściki, bo jestem nieaktualny?

  OdpowiedzUsuń